Poradnia psychiatryczna


Lekarz medycyny Barbara Bobrowska, specjalista psychiatra.

 

Gabinet prywatny.

Rejestracja pod numerem telefonu 512 835 211 lub 82 565 34 32.


Często wydaje się nam, że nasze problemy nas przerastają, że już dłużej nie damy rady, a życie wymyka nam się spod kontroli. Nie jesteśmy w stanie dłużej panować nad swoimi emocjami, zachowaniem, bez powodu wybuchamy płaczem. Wtedy stajemy przed lustrem i uświadamiamy sobie, że potrzebujemy pomocy kogoś z zewnątrz. Tylko do kogo się udać? Do psychiatry? Wtedy pomyślą, że jestem wariatem. A może do psychologa? W końcu psychoterapia jest teraz modna...


Poniżej znajdziesz krótki opis, który pomoże ci podjąć decyzję.
 

A zatem: czym rożni się psycholog od psychiatry?

 

  • Psycholog - ukończył 5-letnie studia magisterskie z psychologii. Uczył się tam jak jest skonstruowana i jak działa psychika człowieka, co kieruje jego zachowaniem i emocjami, jak funkcjonują społeczeństwa i różne grupy ludzi itp. Opanował też sposoby przeprowadzania i interpretowania testów psychologicznych.
  • Psycholog kliniczny - skończył dodatkowo specjalizację kliniczną. Praktykował między innymi na różnych oddziałach psychiatrycznych i dalej się kształcił teoretycznie. Dzięki temu pogłębił wiedzę z psychopatologii człowieka i diagnozowania zaburzeń psychicznych.
  • Psychoterapeuta - ukończył szkolenie z psychoterapii już po zdobyciu tytułu magistra psychologii. Szkolenie takie trwa najczęściej 4 lata i organizują je różne szkoły w różnych nurtach teoretycznych.
  • Psychiatra - to lekarz, który ukończył 6-letnie studia medyczne. a następnie odbył specjalizację z psychiatrii. Ma zatem wiedzę z zakresu budowy i funkcjonowania ciała człowieka (w tym mózgu i układu nerwowego), wiedzę z psychopatologii, czyli dotyczącą zaburzeń psychicznych (ich klasyfikacji, etiologii i farmakoterapii). Zdobył tez praktykę na oddziałach psychiatrycznych. Tylko psychiatra może wystawiać recepty na leki oraz zwolnienia lekarskie, a często też skierowanie do szpitala i na oddziały rehabilitacyjne.
    Zatem wizyta u psychiatry może być konieczna, gdy dane zaburzenie wymaga robienia badań medycznych, wypisania leków lub zwolnienia


W przychodni Dentado przyjmuje zarówno psycholog jak i psychiatra.

 

Do góry

Szybki kontakt

Rejestracja

82 565 34 32
512 835 211

Stomatologia

692 451 306

 

 

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych. Możesz zablokować umieszczanie plików cookies na twoim urządzeniu w ustawieniach przeglądarki. Ukryj ten komunikat.