Radiowizjografia


Zadzwoń i umów się na wizytę: tel. 692 451 306

Badanie radiologiczne należy do najważniejszych diagnostycznie badań w stomatologii. Najczęściej wykorzystywane jest podczas leczenia kanałowego gdzie standardowo wykonuje się min. 3 zdjęcia. Zdjęcie zęba przydaje się również podczas zabiegów chirurgicznych, w stomatologii zachowawczej oraz w ortodoncji. Zdjęcia pomocne są również w diagnostyce chorob przyzębia. Ogólnie rzecz biorąc bez wykonywania zdjęć nie jest możliwa nowoczesna stomatologia.

 

W tradycyjnej stomatologii wykorzystuje się aparaty rentgenowskie emitujące stosunkowo dużą dawkę promieniowania. Nasz gabinet w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo został wyposażony w najbardziej nowoczesny aparat cyfrowy dzięki czemu uzyskujemy redukcję promieniowania o 90% w stosunku do tradycyjnych zdjęć rentgenowskich. Oznacza to, że taką samą dawkę promieniowania otrzymamy wykonując 1 tradycyjne zdjęcie i 8 zdjęć wykonanych metodą radiowizjografii cyfrowej. Zdjęcie od razu pojawia się na ekranie monitora i zostaje poddane obróbce cyfrowej.

 

Dla zwiększenia bezpieczeństwa Pacjent podczas wykonywania zdjęcia osłaniany jest fartuchem ołowianym.

 

Wykonane zdjęcie jest archiwizowane i na życzenie Pacjenta może być udostepnione w formie elektronicznej.

Do góry

Szybki kontakt

Rejestracja

82 565 34 32
512 835 211

Stomatologia

692 451 306

 

 

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych. Możesz zablokować umieszczanie plików cookies na twoim urządzeniu w ustawieniach przeglądarki. Ukryj ten komunikat.