Wybielanie zębów martwych


Zadzwoń i umów się na wizytę: tel. 692 451 306

Zęby martwe, czyli zęby po leczeniu kanałowym pozbawione nerwu, czasami ulegają przebarwieniu. Aby przywrócić im ładny kolor należy rozważyć zabieg wybielania wewnętrznego. Ząb zakwalifikowany do wybielenia powinien być prawidłowo przeleczony kanałowo (co ocenia lekarz na podstawie zdjęcia RTG). Materiał wypełniający ząb zostaje usunięty, a do wnętrza korony na 3-5 dni jest aplikowany specjalny preparat wybielający. Zabieg jest powtarzany od 2 do 5 razy w zależności od potrzeby. Początkowo wybielany ząb może być jaśniejszy od zębów sąsiednich, jednak w ciągu kilku-kilkunastu dni kolor się stabilizuje.Zabieg wykonujemy laserem Smart Pro firmy Lasotronix.

 

Niektóre rodzaje przebarwień (np. po antybiotykach stosowanych w dzieciństwie) są bardzo trudne albo wręcz niemożliwe do usunięcia. Wówczas konieczne może być zastosowanie uzupełnień protetycznych typu korony lub licówki.

 

 Wybielanie jest przeciwwskazane:

  • u kobiet w ciąży,
  • u kobiet karmiących,
  • u młodzieży poniżej 16 roku życia.
Do góry

Szybki kontakt

Rejestracja

82 565 34 32
512 835 211

Stomatologia

692 451 306

 

 

Korzystamy z plików cookies w celach statystycznych. Możesz zablokować umieszczanie plików cookies na twoim urządzeniu w ustawieniach przeglądarki. Ukryj ten komunikat.